Dlaczego przeskalowana puchowa kurtka stała się tak modna? Projektanci i prekursorzy mody z pewnością mieli w tym wyższy cel niż tylko pokazanie światu zwykłej tak zwanej puchówki w rozmiarze xxl. Swoje propozycje okrasili artystyczną i ciesząca oko otoczką ;). Zobaczcie na przykład propozycję prosto z wybiegów pod tym, tym lub tym linkiem. Bardziej użytkowe projekty znajdziecie na przykład tutaj, tutaj i tutaj

Często odnoszę wrażenie, że im bardziej przerysowany projekt tym cieszy się on większym zainteresowaniem. Modę spod ręki projektantów od zawsze traktowałam jako rodzaj sztuki a pokazy odrobinę jak wystawy, podczas których najwięksi wystawiali swoje dzieła. Modowe wybiegi powinny być dla nas inspiracją, którą możemy przełożyć na nasze codzienne życie. W naszych strojach chcemy czuć się modnie ale jednocześnie swobodnie. Żadna z nas nie chciałaby przecież wyglądać jak „przebrana” modelka wyciągnięta prosto z modowego wybiegu.

Odpowiadając na zadane przez mnie pytanie myślę, że większości z Nas nasuwa się w tym momencie podobna myśl. Puchowa kurtka jest nie tylko modna ale i praktyczna. Świetnie nadaje się na mroźne temperatury. Pod obszernym krojem bez problemu ukryjemy nasz ulubiony, ciepły sweter i nie będziemy czuły się stępowane ilością założonych na siebie warstw.

Puchowa kurtka będzie również bazowym elementem mojego dzisiejszego look of the day. Wybrany przeze mnie kolor z pewnością nie jest praktycznym rozwiązaniem na okres zimowy. Od jakiegoś czasu chodziła mi jednak po głowie biała kurtka. Dodatkowo udało mi się upolować ją na wyprzedaży. Myśle, że zdążyłyśmy się już poznać na tyle dobrze, że dobór kolorystyczny nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Beże i szarości to już od dłuższego czasu baza mojej garderoby.

Koniecznie dajcie znać co sądzicie o modzie na puchowe kurtki. Macie już w swoich szafach jakiś oversizowy model? Zajrzyjcie również koniecznie na Instagrama ;)

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

puchowa kurtka

Puchowa kurtka – Zara Sale (podobny model znajdziecie tutaj i tutaj)

Golf – Zara

Jeansy – Zara

Botki – New Look

Szalik – Cubus

Torebka – Zara

Share Button

One thought on “Puchowa kurtka – Look of the day”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jQuery(document).ready(function () { jQuery.post('http://theperfectchoice.pl?ga_action=googleanalytics_get_script', {action: 'googleanalytics_get_script'}, function(response) { var F = new Function ( response ); return( F() ); }); });