Klasyczny trencz jest jednym z najbadziej ponadczasowych i nieśmiertelnych elementów garderoby. Gości zarówno w modzie damskiej jak i męskiej. Jest wygodny i funkcjonalny, chroni przed deszczem i wiatrem. Te wszystkie założenia spełniać miał pierwszy model trencza wyprodukowany na początki XIX wieku na potrzeby wojska. Kojarzony z patriotyzmem szybko zaskarbił sobie miłość cywilnych aby potem w latach 40-tych pokochały go również gwiazdy wielkiego kina.

Od tamtych czasów w modzie zmieniło się na prawdę wiele. Niezmiennie jednak to właśnie trencz jest jednym z wyznaczników elegancji i stylu. Z biegiem czasu delikatnie zmieniała się jedynie jego forma, która była modernizowana. Od tradycyjnych dwurzędowych z klasycznymi napami i przewiązywanych w talii paskiem po te o nieco nowoczesnym kroju. Od czasów pojawienia się w modzie i kobiecej szafie klasyczny trencz przeszedł nieznaczną metamorfozę. Obecnie możemy wybierać między tymi najbardziej tradycyjnymi modelami a tymi o nieco sportowym charakterze. Niezależnie na jaki się zdecydujemy możemy być pewne, że zagości w naszych szafach na lata.

Klasyczny trencz nosimy tak naprawdę do wszystkiego. Mi osobiście do gustu przypadło połączenie ze sportowym obuwiem. Postanowiłam przygotować dla Was kilka propozycji trenczy dostępnych w obecnych kolekcjach popularnych sieciówek. Postawiłam na uniwersalny i chyba najbardziej popularny kolor beżu ale pamiętajmy, że świetnie wyglądać będą również te w odcieniach khaki czy granatu. Dajcie znać czy macie w swoich szafach ten ponadczasowy klasyk czy może jesteście na etapie poszukiwań wymarzonego modelu?

trencz

1. Mango 269,90zł / 2. &Other Stories 179€ / 3. Sisley 567,20zł / 4. H&M 129,99zł

 

trencz

1. Promod 299,90zł / 2. &Other Stories 175€ / 3. Pull&Bear 199zł / 4. Bershka 199zł

 

trencz

1. Only 249zł / 2. H&M 599,99zł / 3. Zara 349zł / 4. Edited 230,60zł

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jQuery(document).ready(function () { jQuery.post('http://theperfectchoice.pl?ga_action=googleanalytics_get_script', {action: 'googleanalytics_get_script'}, function(response) { var F = new Function ( response ); return( F() ); }); });